Як правильно вибрати паливні пелети

Як правильно вибрати паливні пелети

Останнім часом в Україні зростає попит на екологічний і недорогий вид палива – пелети. Хоч і трохи запізно, але тенденція використання пелет прийшла в нашу країну з Європи та Америки. Там оцінили переваги деревних гранул ще в другій половині минулого століття. Чим же цікаві пелети для споживача та що потрібно знати, щоб вибрати якісні гранули – з’ясуймо.

Характеристика пелет

Пелети – це біологічне паливо, яке можна отримати з торфу, відходів лісопильних виробництв і сільського господарства. Вони мають форму циліндра з довжиною у 5-70 міліметрів.

Переваги деревних пелет для опалення:

 • екологічно чисті;
 • не викликають у людей алергічну реакцію;
 • низька схильність до самозаймання;
 • висока сухість;
 • велика щільність;
 • висока теплотворна здатність порівняно з тріскою та дровами;
 • низька вологість.

На що звернути увагу під час покупки пелет

Якість палива істотно впливає на правильне функціонування всіх типів теплогенераторів. Це стосується і котлів на пелетах. Так, неякісні деревні гранули прискорюють зношування теплообмінника. Тому до покупки цього виду палива варто поставитися відповідально. Вибираючи деревні пелети, зверніть увагу на такі нюанси:

 • Тип сировини. Паливні гранули можуть виробляти з різних вихідних матеріалів, які є відходами деревообробних компаній або сільськогосподарської індустрії. Однак найкращим варіантом для побутових твердопаливних котлів вважаються деревні пелети з сосни без домішок. Оскільки хвойні породи дерев містять полімер лігнін, який під час виробництва пелет допомагає з'єднувати сировину в гранули. Водночас не купуйте пелети, у складі яких є хімічні клеї, – вони під час горіння виділятимуть токсичні речовини.
 • Відсоток зольності. Від нього буде залежати робота котла та швидкість утворення нальоту на стінках. Так, за високої зольності гранул теплогенератор доведеться часто вимикати, остуджувати та чистити.
 • Вологість. Якщо паливна пелета має високу вологість (понад 12%), то незабаром гранули стануть ламатися та подрібнюватися.
 • Теплотворність. Від цього показника залежить, скільки деревні пелети будуть виділяти тепла під час горіння. Так, у якісних гранул теплотворність перевищує 4200 ккал/кг.
 • Зовнішній вигляд. Якісна паливна пелета має блискучу гладку поверхню без наявності будь-яких тріщин – все це свідчить про правильний процес виробництва гранул. Також пелети повинні мати однакову форму та розмір.
 • Діаметр гранул. Найчастіше діаметр стандартних пелет становить від 6 до 8 міліметрів. Однак перед покупкою цього виду палива, вивчіть документацію вашого котла – у ній зазначені оптимальні для нагрівача тип і діаметр деревних гранул.

Паливні пелети виробництва компанії Ресурсліс

Компанія Ресурслес від 2011 року виробляє деревні пелети. Для виробництва паливних гранул компанія використовує якісну соснову деревину без будь-яких домішок і добавок. Діаметр гранул становить 6-8 мм, зольність – 0,7%, а показник вологості не перевищує 12%. Доставка пелет здійснюється як по Україні, так і в будь-яку країну світу. Компанія фасує пелети в мішки по 15 кг або біг-беги по 1 т.

Contact Us

Потрібна наша допомога!

Вам не вдалося знайти відповідь на свої питання стосовно наших послуг чи продукції?

Зв'яжіться з нами
РусУкрEngالعربية中国Ita Ger
×